Ani gorące, ani zimne, ale po prostu odjazdowe

Zwykłam mawiać, że Nasty Cal ubiera dziewczyny w najlepszych latach ich życia, bez względu na to, czy mają 12, 25, 34 czy 60 lat. Na ostatnim spotkaniu, kiedy siedzieliśmy w pokoju narad, opracowując strategię na przyszłość, ktoś spytał moją asystentkę, czy trudno byłoby jej nawiązać ze mną kontakt, gdybym była starsza. „Nie – odparła – Sophia to cholerna twardzielka, która zawsze będzie cholerną twardzielką!” To dowód na to, że nawet gdybym już nie potrafiła nawiązać kontaktu z grupą foku- sową, zawsze miałam do dyspozycji jej przedstawicielkę siedzącą w naszym biurze. A to, że udało mi się stworzyć firmę, w której asystentka bez wahania nazywa swoją prezeskę cholerną twar- dzielką w pomieszczeniu pełnym członków zarządu, jest po prostu cudowne.

Istota Nasty Cal nie polega na jednym stylu, trendzie lub konkretnym ubraniu. Ważne jest to, jak mówimy, jak się nosimy, jak postrzegamy świat. Widać to wyraźnie, kiedy ogląda się zdjęcia z początków Nasty Gal – chociaż zmienił się styl, postawa została taka sama. Styl Nasty Gal cechuje się czymś nieuchwytnym, trudnym do opisania, jego zwolenniczka jest w jednej trzeciej dziewczyną z sąsiedztwa, w jednej trzeciej geniuszem i w jednej trzeciej laską uwielbiającą zabawę. Jest spoko. Ze względu na kombinację tych cech bardzo trudno jest nam zatrudniać odpowiednie modelki – nie wystarczy, że dziewczyna jest wysoka, świetna i pasuje do stylu ubrania – musi być jeszcze odjazdowa.

Moja definicja bycia odjazdową nieco różni się od przyjętej. Nie chodzi o popularność, należenie do towarzystwa wzajemnej adoracji czy budzenie się z pizzą na gramofonie niczym w filmach dla nastolatków z lat osiemdziesiątych. Złośliwa to nie znaczy odjazdowa. Zamożność nie sprawi, że staniesz się odjazdowa tak samo jak posiadanie odpowiednich ciuchów, chociaż jest tu pomocne. Odjazdowo jest być uprzejmą. Odjazdowo jest być odjechaną. Odjazdowo jest być uczciwą i pewną swoich możliwości. Odjazdowa jest dziewczyna na przyjęciu, która zaczyna z tobą rozmawiać, kiedy zauważy, że nikogo tam nie znasz. To ten rodzaj wibracji, których poszukiwałam w naszych modelkach, Chciałabym, żeby nasza klientka patrzyła na Nasty Gal i widziała kogoś, kto mógłby zostać jej przyjaciółką pozującą do zdjęć. A nawet więcej, chcę, by sama sobie wyobraziła ten styl i postawę, dodała ją do swojego zbioru cudownych właściwości, wśród których fajne ciuchy stanowią jedynie niewielką część.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>