Christene Barberich – redaktor naczelna Refinery

Od zawsze chciałam być pisarką i dziennikarką. Moją pierwszą pracą dziennikarską było stanowisko asystentki w „The New Yorkerze”, ale praktykę redaktorską przeszłam w„Gourmet Magazine” Natomiast samodzielności i odwagi w wyrażaniu przekonań nauczyłam się, kiedy pracowałam jako wolny strzelec. Uważam, że wiele możesz się o sobie dowiedzieć, dopiero wtedy kiedy zarządzasz własnym czasem. To jak wykorzystujesz czas i wykonywany zawód, pozwala ci zrozumieć, kim jesteś i kim możesz się stać.

Wydaje mi się, że zrozumiałam, co chcę robić, dzięki tym, którzy mówili mi, że nie powinnam się tym zajmować. To zdumiewające, jak bardzo ludzie potrafią działać zniechęcająco, ale ty powinnaś po prostu to lekceważyć i przekształcać we własną formę odwagi. To wspaniałe uczucie móc udowodnić, że potrafisz być swoim najlepszym obrońcą. A cały ten zgiełk wokół tego to zupełne bzdury. To ty kierujesz swoim życiem, nikt inny.

Moja mama jest najciężej pracującą osobą, jaką znam. Nauczyła mnie, że w pracy należy się wybijać. I że duma z wykonywanych obowiązków daje poczucie własnej godności. Oczywiście, mój zespół inspiruje mnie każdego dnia… każdej godziny! Dzięki moim pracownikom dużo czytam i nigdy nie traktuję niczego jako pewnik. Ponieważ są inteligentnymi i ciekawymi ludźmi, staram się być lepszym redaktorem, lepszą szefową, i kimś, kto, mam nadzieję, ich również inspiruje. Kiedy pracuje się z innymi, dobrze jest mieć świadomość, czego się nie wie, i znaleźć sobie kogoś, kto cię tego nauczy. Bądź szefową nawet w jednoosobowej grupie, ponieważ na początku to też jest dużo. Musisz słuchać innych, naprawdę ich słuchać, i pomagać im odnosić sukcesy.

Myślę, że twórcze podejście jest związane nie tylko z pracą, lecz także ze sposobem myślenia i życia. Nie zawsze trzeba tworzyć coś nowego, ale na przykład stworzyć taką swobodną przestrzeń, żeby wydarzyło się coś wyjątkowego. Dlatego staram się nasycać pięknem i radością moje otoczenie i związki z ludźmi. Lubię wyzwania związane ze zmysłem wzroku, pragnę oglądać lub czytać coś, co otwiera mi oczy lub przyprawia mnie o dreszcze. Mam radę dla początkujących #SZEFOWYCH: chociaż może wydawać się to trudne, nie dbaj za bardzo o to, co myślą inni. Znajdź sposób, by usłyszeć, czego ty pragniesz. Czy wiesz już, jakie są TWOJE marzenia? Poświęć dla ich zrealizowania wszystko, co masz: pracę, relacje z najbliższymi, to, co jesz. Wszystko, co pozwoli ci zawiadywać swoim światem, powinno zaspokajać twoje marzenie i pozwolić ci, żebyś się czuta niczym #SZEFOWA.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>