Jaka jest książka #SZEFOWA?

#SZEFOWA jest książką feministyczną, a Nasty Gal firmą feministyczną, w tym sensie, że pragnę cię zachęcić do bycia tym, kim tylko zechcesz. Nie mam jednak zamiaru głosić, że kobiety są wyjątkowe, i winić facetów za wszystkie moje problemy.

Nigdy, przenigdy nie zdarzyło mi się pomyśleć, że bycie dziewczyną to coś, z czym muszę dawać robie radę. Moja mama w dzieciństwie uczyła się gotować i sprzątać, gdy jej bracia używali sobie na całego. Można więc zrozumieć, że w jej oczach bycie dziew- czynkąto coś zdecydowanie niekorzystnego. Ponieważ obydwoje rodzice pracowali, a ja nie miałam rodzeństwa, nigdy nie zetknęłam się z takim faworyzowaniem. Zdaję sobie sprawę, że pokolenia kobiet walczyły o prawa, które dla mnie są czymś normalnym, a w niektórych częściach świata taka książka nigdy nie ujrzałaby światła dziennego. Wierzę, że najlepszym sposobem na uczczenie przeszłości i przyszłości kobiecych praw jest po prostu zabranie się do roboty. Zamiast siedzieć i gadać, jak bardzo mi na czymś zależy, wolę zakasać rękawy i po prostu to udowodnić.

Moją pierwszą reakcją na niemal wszystko, co przytrafiało mi się w życiu, było po prostu „nie”. Jeśli chcę coś w pełni docenić, muszę to najpierw odrzucić. Można mnie nazwać uparciuchem, ale tylko w taki sposób mogę zrobić coś po swojemu, mogę to włączyć do swojego świata, zamiast czekać, aż samo wpadnie mi w ręce. Kiedy miałam siedemnaście lat, nie depilowałam łydek i chodziłam w butach na wysokim obcasie, a mój stosunek do higieny w najlepszym razie można określić jako crust punk. Nosiłam męskie ciuchy kupowane w Wal-Marcie. Jeśli z rzadka jakiś koleś otworzył przede mną drzwi, protestowałam, traktując to jako obrazę, mniej więcej tak: „Sama mogę sobie otwierać drzwi, zbytek łaski!”. A to, bądźmy szczerzy, nie świadczyło o moim feminizmie, tylko o niegrzecznym zachowaniu.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>