Nie jesteś aż tak wyjątkowa

Pokolenie Y otrzymywało coraz więcej nagród, a dziś, według ostatnich badań, 40 procent jego reprezentantów uważa, że powinni dostawać awans co dwa lata, i to bez względu na wyniki. Każdy chce być demonem szybkości, ale pozwól, że ci coś poradzę: Przyhamuj trochę. Dostałaś tę pracę, to świetnie, musisz jednak ostro wziąć się do roboty i najpierw czymś się wykazać, zanim poprosisz o podwyżkę lub zapytasz o możliwość awansu. Nie wystarczą cztery miesiące, a nawet osiem. Przepracuj minimum rok na jednym stanowisku, zanim zaczniesz rozmawiać

Pokolenie Y (generacja Y) – pokolenie wyżu demograficznego lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX w., nazywane też „pokoleniem Milenium”. Charakteryzuje się tym, że aktywnie korzysta z technologii cyfrowych i jest otwarte na nowe wyzwania. o podwyżce lub niewielkich zmianach. Możesz to zrobić jednak wtedy, i tylko wtedy, jeśli będziesz się bardzo starać, będziesz robić coś więcej, niż to wynika z twojej urnowy o pracę, i w ogóle staniesz się dla szefa osobą niezastąpioną.

Wiele osób z naszego pokolenia nie pojmuje, że wybić się mogą tylko dzięki pracy. Praca początkowa polega dosłownie na tym, co określa ta nazwa, czyli na poziomie początkowym, a to oznacza, że nie będziesz mieć wszystkich pod kontrolą i nie będziesz zajmować się najciekawszymi i najbardziej kreatywnymi projektami. Ciągle słyszę, jak ludzie narzekają na swoją pracę, ponieważ mają „Tak wiele do zaoferowania”, ale przede wszystkim musisz wywiązywać się ze swoich obowiązków. Nie interesuje mnie, czy wypisywanie rachunków jest poniżej twoich możliwości. A niby kto miałby to za ciebie zrobić? Szefowa? Nie ma mowy. Przecież po coś ciebie zatrudniła.

Nie jesteś wcale wyjątkowa. Domyślam się, że pewnie twoi rodzice powtarzali ci to każdego dnia przez ostatnie dwadzieścia lat (nie ma sprawy, moi też tak robili), ale na razie musisz się wykazać i pracować tak ciężko jak inni. A jeśli jesteś #SZEFOWĄ, to nawet ciężej.

Jeśli chcesz osiągnąć sukces w branży mody, nie wystarczy, że będziesz odpowiednio zestawiać ze sobą ubrania. Jeśli naprawdę chcesz pracować w takim miejscu, to nie oczekuj, że będzie to przypominać nieco rozszerzoną wersję wyprawy do centrum handlowego. A jeśli jesteś ślicznotką, która chce się załapać do pracy dzięki swojemu wyglądowi, lepiej staraj się o pracę gdzie indziej. W Nasty Ga! pracuje wiele niezłych lasek, ale one przy okazji urabiają się po łokcie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>