Miej własny styl – ciąg dalszy

Wielokrotnie widuje się dziewczyny, które obciągają na sobie sukienkę, poprawiają ramiączka lub przeczesują włosy. Jeśli brak ci pewności siebie, żadna sukienka, choćby najbardziej wystrzałowa, nie rozwiąże tego problemu. Kiedy widzę cię w klubie kuśtykającą niczym zranione dziecko, mam ochotę cię popchnąć. Na pewno cię wtedy popchnę. Jeśli ja ci to obiecuję, masz to jak w banku. Właśnie taka jest moja rada, #SZEFOWO: miej własny styl niczym stary samochód. A to oznacza, że masz nosić to, co lubisz i w czym czujesz się dobrze. Masz ubierać się dla siebie – nie dla swojego chłopaka, przyjaciół, rodziców. Nikt w przemyśle odzieżowym na pewno ci tego nie powie: pewność siebie jest bardziej atrakcyjna niż cokolwiek, co mogłabyś na siebie założyć.

A to prowadzi do kolejnego punktu: własny styl wymaga czasem pewnego wysiłku i nie ma w tym nic złego, że starasz się dobrze wyglądać. Bardzo długo kobiety nosiły jedynie suknie i godzinami zajmowały się włosami, ponieważ tego oczekiwało od nich społeczeństwo. Obecnie wcale nie musimy tego robić, ale możemy. Bycie dziewczyną jest fajne. Możemy, jeśli tylko chcemy, eksperymentować z wyglądem. Pamiętam, że będąc małą dziewczynką, z fascynacją przyglądałam się, jak mama używa zalotki do rzęs. Ważne jest, żebyś to, co robisz, robiła dlatego że tego chcesz, a nie dlatego że twój chłopak nie znosi, kiedy jesteś bez makijażu. Jeśli wszystkie znajome noszą biustonosze push-up, a ty takiego nie lubisz, po prostu nie noś go. Pamiętaj jednak, że zawsze możesz taki założyć, jeśli będzie ci to potrzebne.

Pewne tematy powtarzają się zawsze, ilekroć rozmawiam z klientkami Nasty Cal na całym świecie. „Byłam jedyną dziewczyną, która nie robiła zakupów w centrum handlowym” słyszę często, „Moje miasteczko było takie nudne, że kiedy bardzo starałam się, by dobrze wyglądać, uważano, że zwariowałam”. Zawsze wtedy mówię, o tak, do licha. Właśnie to powinnaś robić. Powinnaś zawsze ubierać się dobrze. Nieważne, czy jedynym miejscem, dokąd pójdziesz, będzie poczta: Ubieraj się dobrze, #SZEFOWO, a potem ubieraj się elegancko, niech wszyscy zobaczą, że jesteś szalona.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>