Początki działalności Nasty Gal

Pochodzę z rodziny niezłych kombinatorów. Mój ojciec zajmował się kredytami na budowę domów, odkąd tylko pamiętam, a mama sprzedawała domy, zanim stała się pisarką – obydwoje utrzymywali się z prowizji, jeszcze zanim się urodziłam. Krótko mówiąc to, ile zarabiali, zależało od tego, jak przykładali się do pracy i jakie były tego efekty. Czasem wynajmowaliśmy jednopiętrowe domy, a czasem mieliśmy na własność dwupiętrowe.

Burning Man (Płonący człowiek) – coroczny festiwal na pustyni Black Rock w Nevadzie: jego nazwa pochodzi od rytualnego podpalania kukły w sobotni wieczór, co miało stanowić symboliczne pogrzebanie przeszłości.

Ojciec często mawiał: „Jesteś tyle wart, ile twój następny miesiąc” – i właśnie tak żyłam w początkowym okresie Nasty Gal. Bez względu na wszystko musiałam wystawiać swoje rzeczy na aukcjach. Inaczej zabrakłoby mi kaski.

W początkach działalności Nasty Gal na koszty ogólne składały się pot (codziennie), łzy (często) i krew (niektóre ciuchy vintage skrywają coś ostrego). W 2010 roku, kiedy zrezygnowałam z eBaya i zaczęłam działać jako pełnoprawna firma, mieliśmy w banku prawie milion dolarów w gotówce. Ilekroć w okolicach świąt słupki sprzedaży szły w górę, zawsze robiłam wtedy screenshoty, ponieważ nie wiedziałam, czy kiedykolwiek zobaczę tyle pieniędzy na raz. Chciałam na zawsze zapamiętać, jak wygląda suma z taką liczbą zer.

Kolejne wielkie NIE to wzrost wydatków towarzyszący wzrostowi dochodów. Zawsze starannie omijałam takie zasadzki. Przez długi czas byłam tak skupiona na rozwijaniu firmy, że nawet mi nie przyszło do głowy wydanie pieniędzy na prywatne potrzeby. Nawet jeśli miałam ochotę na buty za pięćset dolarów. Miałam wtedy zbyt dużo na głowie. #SZEFOWO, jeśli spędzasz znacznie więcej czasu na zarabianiu pieniędzy, niż na ich wydawaniu, będziesz przyjemnie zaskoczona, ile możesz zaoszczędzić, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>