Czy praca w domu to całkowity luz?

Wprawdzie miałam na eBayu zagorzałe zwolenniczki, a moje aukcje cieszyły się coraz większym powodzeniem, ale Nasty Gal Vintage nadal nie przynosiła kokosów. I chociaż darmowy ham- burger mógł nie wystarczać, by zachęcić ewentualną modelkę, to mogła ją skusić zapowiedź dobrej zabawy i pamiątkowe zdjęcia, na których wyglądała wystrzałowo. Zwerbowałam Lisę, śliczną brunetkę o wzroście 165 centymetrów, sarnich oczach i pełnych wargach, i wybraliśmy się do Port Costa. Zagubione miasteczko w East Bay na pierwszy rzut oka wygląda, jakby zamieszkiwali je wyłącznie Aniołowie Piekieł. Jest tam bar z wypchanym niedźwiedziem polarnym, usytuowany w starym magazynie, oferujący sto rodzajów piwa z beczki, motel i nic poza tym. W motelu mieścił się wcześniej burdel, na drzwiach każdego pokoju jeszcze widniały imiona zatrudnionych tam kiedyś dziewczyn, na przykład pokój Berty, pokój Edny. I właśnie tam zorganizowałam scenerię sesji zdjęciowej. Tło stanowiły ściany wytapetowane w kapitalne kwietne wzory i przysadziste kanapy z lat osiemdziesiątych. Jedynym oświetleniem był flesz kamery, zmiękczony nikłym światłem słonecznym, sączącym się przez okna. Udało mi się nawet pozyskać do sesji statystę i był niezły odjazd.

Często ludzie myślą, że praca w domu to całkowity luz, że pracuje się, kiedy się chce, jak się chce i ile się chce. Mnie to nie dotyczy. Sprzedaż na eBayu odbywa się według określonych zasad, którym z bólem się podporządkowałam. Ponieważ aukcje, w których brałam udział, miały określony terminarz, przekroczenie wyznaczonej daty wiązało się z określonymi konsekwencjami. Najlepszą porą na wystawianie rzeczy były niedzielne popołudnia. Gdybym aukcje rozpoczęła zbyt późno, klientki, które prawdopodobnie już czatowały na kolejną partię moich vintage’owych perełek, byłyby rozczarowane i mogłyby dać zarobić innemu dostawcy. Jeśli zbyt wolno odpowiadałam na pytania klientek, mogły zniecierpliwione przystąpić do licytacji u innego sprzedawcy. Jeśli zbyt długo zwlekało się z wysłaniem zakupionego towaru, klientka wystawiała negatywną opinię, a jeśli nie przygotowałabym ubrań w noc poprzedzającą sesję, nie dałabym rady sfotografować wszystkiego w ciągu jednego dnia.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>